W meczu 28. kolejki III ligi Chemik Moderator Bydgoszcz przegrał w sobotę z Polonią Środa Wielkopolska 2:3.

Niezwykle zacięty i wyrównany bój stoczyli piłkarze Chemika z rywalami z Wielkopolski. Goście już w 8 min. objęli prowadzenie. Dośrodkowanie Kozłowskiego przyjął w polu karnym Bartoszak i pokonał Więckowicza. W 25 min. Kawałek wyłożył piłkę  Maziarzowi, a kapitan bydgoszczan strzałem z 25 metrów w okienko bramki Polonii nie dał szans Radlińskiemu wyłapania piłki.

W drugiej połowie chemicy bramkę stracili minutę po wznowieniu gry. Rzut karny dla Polonii pewnie wykorzystał Bartoszak. Nie minął kwadrans, a szczęście dopisało Siekirce. Piłka odbiła się od jego pleców i wpadła do bramki Radlińskiego po raz drugi. Zwycięską bramkę Polonia zdobyła w 60 minucie. Niezdecydowanie defensywy gospodarzy wykorzystał Kujawa.

Wszystko wskazuje na to, że Chemik walkę o utrzymanie w III lidze stoczy z Gwardią Koszalin. Obie drużyny po 28 rundzie meczów mają po 21 punktów, ale jesienią bydgoszczanie przegrali u siebie z Gwardią 1:2. Za tydzień w sobotę, 18 maja, czas na rewanż. Mecz w Koszalinie będzie tym z cyklu "być, albo nie być" w III lidze.

Chemik Moderator Bydgoszcz - Polonia Środa Wielkopolska 2:3 (1:1)

Szymon Maziarz 25', Piotr Siekirka 48' - Krzysztof Bartoszak 8, 48 k, Jędrzej Kujawa 60'

Chemik: Więckowicz - Włosiński, Czajka, Frasz, Chojnacki - Śmietanko, Maziarz - Siekirka (83' Miłek), Mielcarek (83' Sapa), Kot (69' Olszewski) - Kawałek (46' Janicki).