W meczu 20. kolejki PlusLigi Chemik Bydgoszcz pokonał w Łuczniczce Indykpol AZS Olsztyn 3:1

Po siedmiu kolejnych porażkach w PlusLidze siatkarze Chemika odnieśli dzisiaj w Łuczniczce zwycięstwo. Pokonali 3:1  Indykpol AZS Olsztyn 3:1.

Do remisu 11:11 w pierwszym secie mecz był wyrównany. As Filipiaka dał sygnał do natarcia i bydgoszczanie odskoczyli na kilka punktów  (21:15) Dobrze w ataku spisywał się Kovacević, którzy trzema zbiciami z rzędu doprowadził do setbola. Skuteczny atak Lipińskiego zakończył pierwszą partię.

W drugiej odsłonie role się odwróciły. Bydgoszczanie gościom dotrzymali tempa do remisu 10:10. Punkty Hadravy dały olsztynianom kilkupunktową przewagę, a chwile niepewności w atakach przeżywał Filipiak i chemicy dość łatwo oddali pole.

W trzecim secie inicjatywa należała do gospodarzy. Olsztynianie nie poddawali się i odrobili straty z 15:10 do 15:15. Na szczęście przestój bydgoszczan nie trwał długo. Do atakujących Filipiaka i Kovacevicia dołączył Morozow i w końcówce seta chemicy byli bardziej skuteczni.

Czwarty set był ostatnim. Po wyrównanym początku w jego połowie Filipiak udowodnił, że można liczyć na niego w ataku (16:13) i chemicy systematycznie powiększali przewagę aż do odniesienia zwycięstwa.

W kolejnym ligowym meczy Chemik zmierzy się w środę, 20 lutego, w Katowicach z GKS-em.

Chemik Bydgoszcz - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:19, 25:20, 25:23, 25:20)

Chemik: Margarido, Morozow, Kovacević, Filipiak, Siwicki, Lipiński, Kowalski (libero) oraz Karakuła, Gryc, Bobrowski.

Indykpol AZS: Woicki, Zniszczoł, Andringa, Hadrava, Pietraszko, Lux, Żurek (libero) oraz Kańczok, Gil, Kapelus.