W meczu 21. kolejki PlusLigi Chemik Bydgoszcz przegrał w Katowicach z GKS-em 1:3.

Siatkarze Chemika podtrzymali tradycje i znakomicie spisali się w pierwszym secie meczu. Katowiczanie dwukrotnie uzyskiwali kilkupunktową przewagę (8:5, 20:18), ale bydgoszczanie straty odrabiali i po remisie 20:20 po skutecznym ataku Filipiaka przejęli inicjatywę i w końcówce wypunktowali gospodarzy.

W drugim secie chemicy dotrzymali kroku gospodarzom do remisu 6:6, a w trzecim dzięki skuteczności w ataku Filipiaka i Lipińskiego do remisu doprowadzili przy stanie 17:17. Katowiczanie jednak w rozstrzygających o przebiegu meczu momentach byli zdecydowanie skuteczniejsi. W czwartej partii goście stracili wiarę na sukces i gospodarze zwycięstwo odnieśli wyjątkowo łatwo.

W kolejnym ligowym meczu, w poniedziałek, 25 lutego, o godz. 17:30 Chemik podejmie w Łuczniczce Jastrzębski Węgiel.

GKS Katowice - Chemik Bydgoszcz 3:1 (22:25, 25:18, 25:20, 25:13)

GKS: Komenda, Sobański, Krulicki, Krzysiek, Rousseaux, Kohut, Mariański (libero) oraz Butryn.

Chemik: Vinhedo, Kovacević, Morozau, Filipiak, Lipiński, Szalacha, Kowalski (libero) oraz Gryc, Karakuła, Lesiuk, Siwicki.