W meczu 17. kolejki PlusLigi siatkarze Chemika przegrali w Zawierciu 1:3 z Aluronem Virtu Wartą.

Niezwykle zacięty bój z Wartą stoczył Chemik w Zawierciu. Pierwszy set przyniósł niespodziankę po walce punkt za punkt do samego końca pierwszej odsłony. Choć gospodarze po asie serwisowym Boćka prowadzili 23:20, bydgoszczanie doprowadzili do wyrównania, a w grze na przewagi zachowali więcej spokoju i wygrali pierwszego seta.

Druga partia przyniosła jeszcze większe emocje. Bydgoszczanie prowadzili (9:11), gospodarze doprowadzali do wyrównania i na odwrót. W finale partii bydgoszczanie bliscy byli przechylenia szali wygranej na swoją korzyść (19:21), a nawet mieli setbola (23:24), jednak tym razem to Warta uzyskała przewagę dwóch punktów (27:25).

Trzeci set to kopia dwóch poprzednich. Drużyny "szły łeb w łeb" (12:12, 19:19, 24:24). Wtedy dwoma atakami popisał się Semeniuk i zdobyte przez niego dwa punkty dały wygraną Warcie.

W czwartej odsłonie bydgoszczanie dotrzymali gospodarzom kroku do remisu 14:14. Potem ponownie Semeniuk trzy akcje Warty zakończył punktowym atakiem i zdobytej  przewagi rywal Chemika nie dał sobie odebrać.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Chemik Bydgoszcz 3:1 (25:27, 27:25, 26:24, 25:21)

Aluron Virtu Warta: Rejno, Ferreira, Masny, Bociek, Semeniuk, Swodczyk, Koga (libero) oraz Waliński, Dosanjh, Andrzejewski (libero).

Chemik: Margarido, Morozow, Lipiński, Kovacević, Szalacha, Filipiak, Kowalski (libero) oraz Lesiuk, Gryc, Karakuła.