Piłkarze Chemika Moderatora pokonali na własnym boisku 2:1 Wdę Świecie i awansowali do półfinału Okręgowego Pucharu Polski.

Chemicy od pierwszych minut przejęli inicjatywę i byli zespołem, który częściej utrzymywał się przy piłce. W 20 min. podopieczni Piotra  Gruszki wyszli na prowadzenie. Bramkę po dośrodkowaniu mocny strzałem z woleja zdobył Szymon Maziarz, nie dając Murawskiemu żadnych szans.

Niemal do gwizdka na przerwę nic godnego odnotowania nie wydarzyło się na boisku, ale w ostatnich sekundach I połowy Daniel Włosiński w zamieszaniu w polu karnym gości wykazał najwięcej sprytu  i podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2:0.

Po przerwie Wda przejawiała w grze więcej aktywności i co jakiś czas dochodziła do sytuacji bramkowych. W 59 min. Jay Jaskólski strzelił gola kontaktowego i od tego czasu na boisku było dużo nerwowości. Chemicy mogli podwyższyć prowadzenie, ale Robert Kawałek trafił w poprzeczkę, a dogodnej sytuacji dla Wdy nie wykorzystał Maciej Śliwiński. Wynik już się nie zmienił i to Chemik  Moderator awansował do półfinału Okręgowego Pucharu Polski.

Chemik Moderator Bydgoszcz - Wda Świecie 2:1 (2:0)
bramki: Szymon Maziarz 20', Daniel Włosiński 45' - Jay Jaskólski 59'

Chemik: Fabiszewski - Czajka, Żurowski, Frasz, D. Włosiński, Osiński, Grudziński (59' Kawałek), Maziarz, Olszewski (81' Dąbek), Babiarz (59' Grudziński), Nowak (86' Bagniewski).

Wda: Murawski - Ratkowski (54' Śliwiński), Wenerski, Siekirka, Jaskólski, Mielcarek (77' Jarantowicz), Maliszewski, Wietrzykowski, Czerwiński, Frelek, Perliński (46' Rożnowski).