W meczu 1. kolejki IV ligi piłkarze Chemika Bydgoszcz pokonali na wyjeździe Kujawiaka Kowal 5:0. Wysokie zwycięstwo dało podopiecznym Piotra Gruszki pierwsze miejsce w tabeli.

Ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze Chemika w inauguracyjnym wyjazdowym meczu nowego sezonu IV ligi z Kujawiakiem Kowal. Pierwszą bramkę dla bydgoszczan w 11 min. zdobył Maciej Kot.  Do przerwy Chemik prowadził 4:0, a bramki jeszcze zdobyli: jedną Robert Kawałek,  a jeszcze dwie, do klasycznego hat tricka, dorzucił Maciej Kot.

Wynik na początku drugiej połowy na 0:5 ustalił Radosław Mik. Szóstą bramkę dla Chemika  mógł jeszcze zdobyć Szymon Maziarz, ale nie wykorzystał rzutu karnego.

Podopieczni Piotra Gruszki zostali liderem tabeli IV ligi po 1. kolejce. W najbliższą sobotę podejmą Pogoń Mogilno. Początek meczu na Glinkach o godz. 12.

Kujawiak Kowal – Chemik Bydgoszcz 0:5 (0:4)

Chemik: Tatera – D. Włosiński, Vasiutyn, Frasz, Czajka – Żurowski (67’ Nowak), Osiński – Kot (70’ Dąbek), Maziarz, Olszewski (85’ Bańka) – Kawałek (37’ Mik).