W meczu 12. kolejki PlusLigi Chemik Bydgoszcz pokonał MKS Będzin 3:0.

Kryzys Chemik już ma za sobą. Po pokonaniu Jastrzębskiego Węgla i zdobyciu punktu w meczu z Resovią (oba mecze na wyjeździe) bydgoszczanie pewnie pokonali w Łuczniczce outsidera tabeli MKS Będzin.

Wygrana 3:0 w setach nie oznacza, że mecz był łatwy dla gospodarzy. W pierwszej odsłonie, po dobrym początku Chemika (3:1), po skutecznych atakach Langlois prowadzenie objęli goście (10:12). W drugim secie będzinianie szybko objęli prowadzenie (1:5), ale tak w pierwszej jaki i w drugiej odsłonie kontry gospodarzy były niezwykle skuteczne -  w pierwszym secie w jego końcówce, a w drugim już na jego początku.

Podobny przebieg miała trzecia partia. MVP meczu, Bartoszowi Filipiakowi, dzielnie sekundowali Morozau, Lipiński, Kovacević i Szalacha.

Po zwycięstwie Chemik awansował na 7. miejsce w tabeli.

Już w piątek, 21 grudnia, o godz. 20.30 bydgoszczanie zmierzą się w Łuczniczce z wiceliderem tabeli PlusLigi, ONICO Warszawa.

Chemik Bydgoszcz - MKS Będzin 3:0 (25:18, 25:21, 25:20)

Chemik: Morozow, Filipiak, Szalacha, Lipiński, Kovacević, Margarido, Kowalski (libero) oraz Gryc

MKS: M. Kowalski, Peszko, Williams, Tichacek, Laglois, Ratajczak, Potera (libero) oraz Faryna, T. Kowalski, Buchowski, Grzechnik.