W meczu 20. kolejki IV ligi piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz wygrali z Wisłą Nowe 5:1.

Dopiero w drugiej połowie lider IV ligi wypunktował 12. drużynę tabeli. W pierwszej połowie okazji do zdobycia bramek było bowiem niewiele. W drugiej części  obraz meczu diametralnie się zmienił. Już w pierwszej akcji  piłkę do siatki wpakował Dawid Janicki. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 w 54 minucie. Goście jedynie rzadko kontratakowali, ale jedna ich akcja zakończyła się przewinieniem w polu karnym. Po rzucie karnym skutecznie wykonanym przez Dawida Górskiego było 2:1. Chemicy szybko jednak uspokoili sytuację za sprawą trafienia Roberta Kawałka.

Dwie bramki dla gospodarzy w końcówce meczu były autorstwa ponownie Janickiego i Radosława Mika.

Za tydzień chemicy zagrają w wyjazdowym meczu derbowym z Polonią Bydgoszcz. Spotkanie zacznie się o godz. 12:00.

Chemik Moderator Bydgoszcz - Wisła Nowe 5:1 (0:0)
Bramki: Dawid Janicki 46', 54', 82',  Robert Kawałek 72',  Radosław Mik 90' - Dawid Górski 68' k

Chemik: Bagiński - Czajka, Maziarz, Frasz, D. Włosiński, Żurowski, Osiński, Olszewski, Kot (73' Nowak), Kawałek (73' Mik), Janicki (83'  Grudziński).