W meczu 13. kolejki TAURON 1. Ligi  BKS Visła Bydgoszcz pokonała w Świdniku po tie-breaku Polski Cukier Avię. MVP został wybrany Jan Gałabow.

Już pierwszy set pokazał, że zwycięstwo którejkolwiek drużynie nie przyjdzie łatwo. Do połowy partii trwała wyrównana walka o każdy punkt (15:15). Następnie świdniczanie zbudowali kilkupunktową przewagę 18:15, a Visła była w stanie jedynie zniwelować ją do jednego punktu (22:21). W końcówce bydgoszczanom nie udało się doprowadzić do gry na przewagi.

Kolejne dwie odsłony meczu, to najpierw zdecydowane wygranie seta przez Visłę, by w kolejnej partii, po wyrównanym początku (4:4) drugi punkt zapisała dość łatwo na swoje konto Avia.

Najwięcej emocji przyniosła czwarta odsłona spotkania. Do jej końca toczyła się zacięta walka o każdy punkt (17:17). Szala zwycięstwa przechylała się to na stronę Avii (20:17), a chwilę później Visły (22:23). W grze na przewagi więcej zimnej krwi zachowali bydgoszczanie, a wpływ na to miały dwa doskonałe serwisy Michała Masnego, na które gospodarze nie  zareagowali dobrym odbiorem.

W tie-breaku po wyrównanej grze na jego początku (4:4) sygnał do zwycięstwa bydgoszczan serią dobrych zagrywek popisał się Gałabow (4:8). Po zmianie stron bydgoszczanie dali sobie odebrać prowadzenia i zwycięstwa w meczu.

Po zwycięstwie Visła umocniła się na trzecim miejscu w tabeli. W kolejnym ligowym meczu czeka bydgoszczan niezwykle trudny sprawdzian. W Bielsku-Białej, w czwartek (17 grudnia) zmierzy się z liderem, niepokonanym dotąd BBTS-em.

Polski Cukier Avia Świdnik - BKS Visła Bydgoszcz 2:3 (25:23, 15:25, 25:17, 26:28, 10:15)

Polski Cukier Avia: Guz, Walawender, Kurek, Obermeler, Żywno, Swodczyk, Nowak, Sługocki, Rawlak, Kuś (libero)

BKS Visła: Gałązka, Marcyniak, Gałabow, Strzeżek, Karpiński, Masny, Łaba, Kowalski, Gutkowski, Bonisławski (libero), Kaźmierczak