W meczu 20. kolejki TAURON 1. Ligi BKS Visła Bydgoszcz pokonała Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 (21:25, 25:20, 25:27, 25:23, 15:10).  Pierwsze spotkanie tych drużyn w Tomaszowie Mazowieckim zakończyło się również wygraną bydgoszczan po tie-breaku.

Tydzień temu w Bielsku-Białej bydgoszczanie w trzech setach pokonali lidera BBTS Bielsko-Biała. Dzisiaj w Łuczniczce przez pięć setów męczyli się z 12. w tabeli Lechią Tomaszów Mazowiecki.

W rozstrzygającym o wygranej tie-breaku na parkiecie dominowali niepodzielnie gospodarze. Po objęciu prowadzenia 8:3 zwycięstwo było pod pełną kontrolą Visły. Inaczej działo się we wcześniejszych odsłonach spotkania, w których toczyła się wyrównana walka. Po przegraniu trzeciej partii, Visła przegrywała 1:2. Do dogrywki gospodarze doprowadzili po emocjonującym finiszu w czwartym secie. Po remisie 23:23, dzięki zagrywce Kosiby decydujące punkty zdobyli serwujący Kosiba i Strzeżek.

Visła zajmuje trzecie miejsce w tabeli (za BBTS-em i Poliechniką Lublin). Już w środę, 3 lutego, czeka bydgoszczan trudny wyjazdowy mecz we Wrocławiu z piątą w tabeli eWinner Gwardią.

BKS Visła Bydgoszcz - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 (21:25, 25:20, 25:27, 25:23, 15:10)

BKS Visła: Gałążka, Marcyniak, Gałabow, Karpiński, Masny, Łaba oraz Lipiński, Kosiba, Strzeżek,  Bronisławski (libero)

Lechia: Rajsner, Neroj, Błoński, Janus, Sokołowski, Piotrowski, Zieliński (libero), Hendzelewski, Kącki