W niedzielę, 7 listopada w Myślęcinku odbył się bieg w ramach ogólnopolskiego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Bydgoszcz. Rywalizację wygrało małżeństwo Brzezińskich, Aleksandra i Błażej. Przełajową piątkę ukończyło 400 zawodników, w tym 141 kobiet.

5-kilometrowa trasę CITY TRAIL poprowadzoną ścieżkami Myślęcinka, najszybciej przebiegł aktualny rekordzista trasy, Błażej Brzeziński, pokonując ją tym razem w 15:08 min. Na drugim miejscu finiszował Marcin Biskup (15:43), a trzeci był Piotr Frydrychowski (15:46).

Wśród pań najlepszą okazała się Aleksandra Brzezińska, której pokonanie 5 kilometrów zajęło 17 minut i 6 sekund. Drugie miejsce zajęła Marta Szenk (18:50), a trzecie - Daria Maik (18:57).

Zawody CITY TRAIL to także biegi dla dzieci i młodzieży, które są rozgrywane na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. W dzisiejszej rywalizacji wzięło udział 163 młodych sportowców.

Warto przypomnieć, że biegi CITY TRAIL charakteryzuje cykliczna formuła. Aby zostać sklasyfikowanym, walczyć o nagrody i otrzymać pamiątkowy medal, trzeba pobiec minimum 3 razy w edycji. Medale oraz nagrody będą wręczone na podsumowaniu sezonu, które będzie miało formułę uroczystej gali i odbędzie się na przełomie marca i kwietnia.

Terminy kolejnych biegów w Bydgoszczy to 5 grudnia, 9 stycznia, 20 lutego i 20 marca. Wszystkie odbędą się na trasie w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku.

Zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Miasta Bydgoszcz.