Od roku miasto zastanawia się, jak wykorzystać zabytkowy obiekt  w centrum  Bydgoszczy.

Kupiony za 4,2 mln zł budynek przy ul. Dworcowej 63 i 65a miasto sprezentowało UMK. Akt darowizny został podpisany 8 października 2013 roku. W okazałym gmachu miał się mieścić wydział lekarsko-dentystyczny.

Z planów utworzenia w Bydgoszczy stomatologii nic nie wyszło i po czterech latach toruński uniwersytet oddał miastu budynek przy Dworcowej. Jak informowaliśmy w październiku 2017 roku,  prezydent  Rafał Bruski zaproponował przekazanie tego reprezentacyjnego gmachu administracji wodnej („Zamiast  UMK siedziba Regionalnego Zarządu Dróg Wodnych”), ale nie skorzystano z jego oferty.

Podczas wrześniowej sesji rady miasta  radny Jarosław Wenderlich zadał pytanie: „Jakie są zamierzenia władz miasta w sprawie budynku, który miał być przeznaczony na stomatologię Collegium Medicum UMK?”

Odpowiedzi udzielił mu sekretarz miasta. Najpierw poinformował radnego, że po przekazaniu przez UMK udziału w  zabudowanej nieruchomości przy Dworcowej 63 miasto Bydgoszcz jest właścicielem lokali użytkowych o łącznej powierzchni 5,4 tys. m kw. Potem odniósł się do meritum sprawy.

„Nadmieniam, iż obecnie ww. nieruchomość jest przedmiotem analizy pod kątem możliwości przyszłego jej zadysponowania i zagospodarowania lokali w tym budynku” -  napisał Edward Dobrowolski. „Jednocześnie pragnę poinformować, że ta reprezentacyjna nieruchomość  została zaproponowana na potrzeby jednostek samorządu terytorialnego i różnych instytucji państwowych.”

Komu konkretnie (poza administracja wodną) złożono propozycję korzystania z pomieszczeń w gmachu przy Dworcowej 63 sekretarz miasta nie zdradził.