Siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz przegrali w 13. kolejce rundy zasadniczej PlusLigi we własnej hali z Cuprum Lubin 0:3.

Po zdobyciu punktu w wyjazdowym meczu w Olsztynie z AZS-em Indykpolem siatkarze Łuczniczki rozczarowali dzisiaj na całej linii.

Na początku meczu nic nie zwiastowało gładkiej porażki. Po wyrównanym początku (5:5) bydgoszczanie po błędach rywali i ataku Jurkiewicza oraz bloku Rohnki wyszli na prowadzenie (9:5).  Niestety, po kolejnych "czterech piłkach" był remis (9:9). Przy remisie 11:11 błędnie zaserwował Rohnka i po tym błędzie gra  gospodarzy się posypała i seta przegrali do 15.

W drugim secie wyrównany mecz oglądaliśmy jedynie na początku (5:5). Potem trzema asami serwisowymi pognębił morale bydgoszczan Kaczmarek i goście odskoczyli na kilka punktów. Prowadzenia nie oddali do końca seta, systematycznie je powiększając.

W trzecim secie bydgoszczanie stawili opór. Przebudził się Ananiew, którego mocne zbicia wyprowadziły zespół na prowadzenie (4:0). Tym razem to rywale Łuczniczki gonili wynik, a bydgoszczanie dość długo trzymali ich na  dystans (16:13). Po dwóch atakach Cuprum i błędzie Ananiewa goście wyrównali (16:16, 18:18), a w końcówce skutecznie rozegrali obronę Łuczniczki, wygrywając dość łatwo.

Łuczniczka Bydgoszcz - Cuprum Lubin 0:3 (15:25, 17:25, 23:25)

Łuczniczka: Ananiew, Rohnka, Goas, Jurkiewicz, Szalacha, Filipiak, A. Kowalski (libero) oraz Bobrowski, Gryc, Sieńko

Cuprum: Kaczmarek, Pupart, Michalski, Terzić, Masny, Hain, Kryś (libero) oraz Gorzkiewicz, Makoś (libero)