W meczu 26. kolejki ligi okręgowej Zawisza pokonał Cyklon Kończewice 2:1 i awansował do IV ligi. Po meczu był na Sielskiej szampan, radość i feta z awansu do IV ligi.

Cyklon nie był łatwym przeciwnikiem. Goście walczyli dzielnie, ale po półgodzinie przegrywali 0:1. Po szarży Tomasza Prejsa na skrzydle piłka trafiła do Krzysztofa Urtnowskiego, który płaskim strzale pokonał Mateusza Skibińskiego. Zawisza stracił prowadzenie pięć minut później. Kamil Warduliński potężnym strzałem pokonał Jana Stypczyńskiego

W drugiej połowie bydgoszczanie mieli dużo okazji do zdobycie bramki. Wykorzystali jedną. Zdobył ją w 61 min. Tomasz Prejs. Kropkę nad "i" mógł postawić Michał Żurowski w 66 min., ale jego strzał z rzutu karnego obronił Skibiński.

Po meczu gratulacje świeżo upieczonym IV-ligowcom składał  wychowanek Zawiszy, Jacek Góralski, aktualnie zawodnik Łudogorca Razgrad, który wczoraj wywalczył mistrzostwo Bułgarii.

Kolejny mecz, 1 czerwca,  Zawisza  zagra w Radzyniu Chełmińskim z Radzynianką.

Zawisza Bydgoszcz - Cyklon Kończewice 2:1 (1:1)

Zawisza: Stypczyński - Zniszczoł, Stoppel, Żurowski, Cielasińki - Kanik (90' Ziemba), Wiśniewski, Urtnowski, Prejs (81' Ruczyński) - Brzeziński, Straszewski (90' Ignatowski).

Cyklon: Skibiński - Kamiński, Łagodziński, Rudewicz, Warduliński, Kurek (89' Soszka), Mańka, Hamerla (85' Sikorski), Nowasielski (76' Wiśniewski), Ostrowski, Kowalski.