W meczu 19. kolejki PlusLigi siatkarze Chemika przegrali w Radomiu z Cerradem Czarnymi 1:3.

W pierwszym meczu rundy zasadniczej, w Bydgoszczy, Chemik przegrał z Cerradem Czarnymi Radom 1:3. Dzisiaj w Radomiu po raz drugi bydgoszczanie ulegli Czarnym 1:3.

Gospodarze byli zdecydowanym faworytem spotkania, ale w pierwszym secie bydgoszczanie zaskoczyli gospodarzy niezwykle skuteczną grą na siatce, a bloki Morozowa i Kovacevicia czterokrotnie zatrzymały ataki gospodarzy. W decydującym momencie seta, przy remisie 22:22, bydgoszczanie zachowali więcej koncentracji i objęli prowadzenie  w meczu.

Losy drugiej partii ważyły się do końca, ale po nerwowej końcówce z dużą liczbą wideoweryfikacji lepsi w niej  okazali się gospodarze. Trzeci set to już była zdecydowana dominacja Czarnych. W czwartym bydgoszczanie toczyli wyrównany bój do remisu 21:21, by w samej końcówce przegrać cztery piłki z rzędu.

Kolejny ligowy mecz Chemik rozegra w Łuczniczce. W piątek, 15 lutego, o godz. 17.30 podejmie Indykpol AZS Olsztyn.

Cerrad Czarni Radom - Chemik Bydgoszcz 3:1 (23:25, 25:23, 25:14, 25:21)

Czarni: Vincić, Żygałow, Pajenk, Huber, Żaliński, Fornal, Ruciak (libero) oraz Ostrowski, Giger, Wasilewski (libero), Filip, Kwasowski.

Chemik: Vinhedo, Filipiak, Szalacha, Morozau, Lipiński, Kovacević, Kowalski (libero) oraz Gryc, Karakuła, Bobrowski (libero).