W meczu 4. rundy Energa Basket Ligi Enea Astoria Bydgoszcz doznała czwartej z rzędu porażki od rozpoczęcia rozgrywek. Bydgoszczanie przegrali w Warszawie z Legią 81:98.

W meczu z wiceliderem tabeli w Warszawie Astoria dzielnie stawiała opór faworytowi. W połowie trzeciej kwarty zanosiło się na dużą sensację. Po rzucie zza linii Krasuskiego bydgoszczanie prowadzili 57:51. Riposta gospodarzy była jednak natychmiastowa. W pięć minut legioniści odrobili stratę, a na ostatnią kwartę meczu wychodzili na parkiet, prowadząc różnicą 10 punktów.

Po czterech meczach od rozpoczęcia rozgrywek bydgoszczanie nie odnieśli żadnego zwycięstwa. Za tydzień, 24 września, Astoria zmierzy się w Bydgoszczy z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Początek meczu o godz. 17:35.

Legia Warszawa - Enea Astoria Bydgoszcz 98:81 (26:22, 22:23, 22:15, 28:21)

Legia: Sokołowski 19, Bibbins 18, Kulka 18, Karolak 15, Watson 6 oraz Wyka 17, Konopatzki 3, Didier-Urbaniak 2, Kamiński 0, Linowski 0, Kuźkow 0

Enea Astoria: Sanders Jr 23, Chyliński 13, Gabrić 13, Nizioł 11, Krasuski 5 oraz Frąckiewicz 10, Nowakowski 4, Dambrauskas 2, Aleksandrowicz 0