Siatkarze Łuczniczki przegrali kolejny ważny mecz. Przedostania drużyna w tabeli PlusLigi Dafi Społem Kielce pokonała bydgoszczan 3:1.

Siatkarze Dafi Społem Kielce zajmują 15. miejsce (przedostatnie), a Łuczniczka 14. w tabeli PlusLigi. Obie drużyny walczą o utrzymanie i lepiej z konfrontacji między nimi wypadł Dafi Społem.

Bydgoszczanie dobrze zaprezentowali się jedynie w pierwszym secie. Tercet Bartosz Filipiak - Metodi Ananiew - Mateusz Sacharewicz dominowali na parkiecie i wyprowadzili gości na wysokie prowadzenie (18:10). Bydgoszczanie omal nie zmarnowali tak wielkiej przewagi (20:21), ale w końcówce, bardziej po błędach gospodarzy niż własnej dobrej grze, seta wygrali.

W trzech kolejnych setach dominowali już gospodarze. W drugiej odsłonie Łuczniczka dotrzymała kroku rywalom do remisu 16:16. W trzecim secie gospodarze po uzyskaniu kilku punktów przewagi, zachowali ją do zdobycia 25. punktu. Czwarty set był ostatni, choć goście prowadzili 13:9. Dafi Społem wyszli na prowadzenie po remisie 17:17 i dość pewnie pokonali rywali.

Sytuacja Łuczniczki w PlusLidze staje się coraz bardziej skomplikowana. Łuczniczka traci punkty i tkwi na 14. miejscu w tabeli, a to oznacza już tylko walkę o utrzymanie w lidze.

Dafi Społem Kielce - Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (22:25, 25:23, 25:20, 25:22)

Dafi Społem: Pawliński, Dokić, Schamlewski, Wachnik, Stępień, Moroz, Czunkiewicz (libero) oraz Superlak, Adamski

Łuczniczka: Ananiew, Filipiak, Szalacha, Goas, Gorchaniuk, Sacharewicz, A. Kowalski (libero) oraz Bieńkowski, Bobrowski, Jurkiewicz