Bydgoszczanie weszli w mecz znakomicie. Demonstrowali pewność siebie. To gospodarze grali nerwowo. Niestety, w drugim secie, Resovia się przełamała i po początkowym prowadzeniu Delecty (4:1) rzeszowianie zaczęli grać na miarę mistrzów Polski.

Trzeci set przebiegł pod dyktando Resovii, czwarty był zacięty, ale w końcówce minimalnie lepsi znów byli rzeszowianie.

W poniedziałek mecz czwarty, jeśli Resovia będzie górą awansuje do finałowego meczu o mistrzostwo Polski, jeśli Delecta, rywalizacja przeniesie do Bydgoszczy, gdzie 29 marca byłby rozegrany decydujący o awansie mecz.

Asseco Resovia Rzeszów – Delecta 3:1 (20:25, 25:19, 25:21, 25:23)

Asseco Resovia Rzeszów: Lotman, Nowakowski, Tichacek, Kosok, Achrem, Schoeps, Ignaczak (libero) oraz Dobrowolski, Bartman, Perłowski, Kovacevic, Buszek

Delecta: Antiga, Masny, Wika, Jurkiewicz, Konarski, Wrona, Dębiec (libero) oraz Waliński, Owczarz, Lipiński, Wieczorek

MVP: Paul Lotman

Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 2:1