W meczu 16. kolejki B klasy Zawisza pokonał  Ramiel Bydgoszcz 3:1. Derbowy mecz został rozegrany w Potulicach.

Lider tabeli w meczu z siódmą drużyną miał dzisiaj spore problemy. Niebiesko-czarni męczyli się z szybko grającym z kontry zespołem przez cały mecz i dopiero w doliczonym czasie gry Brzeziński postawił kropkę nad "i".

Już początek meczu zapowiadał, że faworyt będzie miał dzisiaj problem. W 9 min. po dośrodkowaniu Albrechta Malinowski nie zmarnował okazji i pokonał Stypczyńskiego. Pierwsza połowa zakończyła się jednak remisem, bo celnym podaniem do Kasperczaka z wolnego popisał się Ruczyński i pomocnik Zawiszy doprowadził do wyrównania.

Po przerwie kilkuset kibiców Zawiszy musiało jeszcze kwadrans zagrzewać niebiesko-czarnych do walki zanim padła bramka. Na 2:1 wynik poprawił Nowak. Do końca meczu, mimo przewagi Zawiszy, Ramiel też kilka razy zagroził Stypczyńskiemu. Jednak w doliczonym czasie Brzeziński rozstrzygnął losy meczu ustalając wynik meczu na 3:1.

Zawisza Bydgoszcz - Ramiel Bydgoszcz 3:1 (1:1)

Zawisza: Stypczyński - Setlak, Kiełpiński, Każuro, Szymański, Kasperczak, Marchwant (46. Kot), Nowak (75. Błażejewicz), Lewandowski (46. Kanik), Ruczyński, Widomski (55. Brzeziński).

Ramiel: Sperski - Astapko (73. Syka), Kardach, Nalazek, Śmietanowski, Lipiński, Trepkowski, Malinowski, Owsiczuk, Albrecht, Jackowski (46. Pieścik 63. Górniak).