W derbach kujawsko-pomorskich KS Basket 25 Bydgoszcz pokonał w Toruniu Ener gę  85:63.

Faworyt kujawsko-derbów w pierwszej kwarcie zdominował wydarzenia na toruńskim parkiecie. Wysokie prowadzenie 30:16 nieco zdekoncentrowało Basket i do przerwy torunianki zmniejszyły dystans do rywalek o 4 punkty.

Po zmianie przewaga wicemistrza Polski do końca spotkania rosła. Karina Michałek rzuciła dla Basketu 16 punktów, a „oczko” mniej zapisała na swoim koncie Cierra Burdick.

Bydgoszczanki zajmują trzecie miejsce w tabeli. W kolejnym ligowym meczu Basket 25 zmierzy się 24 stycznia w Gdyni z ostatnią w tabeli drużyną - GTK.

Energa Toruń - KS Basket 25 Bydgoszcz 63:85 (16:30, 22:18, 11:16, 14:21)

Energa: Jackson 20, Sagerer 17, Pszczolarska 10, Grzenkowicz 6, Wieczyńska 5, Podkańska 3, Tłumak 2, Brzezińska 0, Jarzynowska 0, Wiewiórska 0

Basket 25: Michałek 16, Burdick 15,  Evans 12, Międzik 12, Jeffery 10, McBride 7, Zasada 5, Sobiech 4, Faleńczyk 4, Świątkowska 0, Nogal 0, Sobiech 0