W meczu 17. kolejki Tauron Ligi Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz pokonały rywala zza miedzy, Joker Świecie 3:1. MVP: Ewelina Żurowska.

W pierwszej rundzie w Świeciu podopieczne trenera Piotra Mateli pokonały rywalki  zza miedzy 3:1. W drugim meczu bydgoszczanki pokonały Jokera również w czterech setach.

W pierwszej partii gospodynie przełamały opór beniaminka dopiero w grze na przewagi, a 26. punkt zdobyła Bidias. W drugiej partii przewaga Pałacu była wyraźna. Po objęciu prowadzenia (4:1) kilkupunktową przewagę gospodynie utrzymały do końca seta. W trzeciej odsłonie warunki gry dyktował Joker (8:4). Pałacanki doprowadziły do wyrównania (16:16), ale końcówka seta należała do przyjezdnych.

Czwarta partia to ponownie wyraźna dominacja podopiecznych trenera Piotra Mateli.

Pałac zajmuje 9. miejsce w tabeli i walczy o awans do "ósemki". Do 8. w tabeli Energi MKS Kalisz bydgoszczanki tracą dwa punkty.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - Joker Świecie 3:1 (26:24,25:20, 20:25, 25:19)

Polskie Przetwory Pałac: Dascalu, Ziółkowska, Hawryła, Mazurek, Żurowska, Bidias oraz Jagła (libero)

Joker: Kukulska, Brzoska, Sikorska, Wenerska, Skrzypkowska, Jurczyk oraz Urbanowicz, Marcyniuk, Nowak (libero), Muszyńska, Urban