W meczu 10. kolejki Energa Basket Ligi Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz przegrała w Toruniu z Twardymi Piernikami 86:102.

Bydgoszczanie tylko w trzeciej kwarcie trafiali do kosza częściej niż gospodarze. W pierwszej tylko przez 5 minut dotrzymywali kroku torunianom, prowadząc nawet 11:8. Potem Twarde Pierniki odjechały i po 10 minutach było 26:18.

Po przerwie po "trójce" Pluty i rzutach wolnych Camphora Astoria zbliżyła się na 7 punktów (71:64). W ostatniej kwarcie dominacja gospodarzy na parkiecie potwierdzona została powiększeniem przewagi o 9 punktów.

W bydgoskim zespole najlepiej zagrał Washpun (22 pkt. i 4 as.), natomiast w ekipie gospodarzy świetne zawody rozegrał Watson. Zanotował 19 punktów., 7 zbiórek  i rewelacyjną liczbę asyst - 20!

Kolejny ligowy mecz Astoria rozegra we własnej hali 11 listopada z GTK Gliwice. Początek spotkania o 17:30.

Twarde Pierniki Toruń - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 102:86 (26:18, 28:23, 23:29, 25:16)

Twarde Pierniki: Thompson 24, Watson 19, Diduszko 17, Eads III 11, Cel 8 oraz Manigat 8, Kołodziej 6, Samsonowicz 5, Janczak 4

Astoria: Washpun 22, Camphor, 12, Zębski 11, Herndon 8, Cavars 5 oraz Nizioł 12, Chyliński 7, Pluta 6, Krasuski 3, Aleksandrowicz 0