W meczu 11. kolejki IV ligi Zawisza Bydgoszcz wygrał derbowy mecz z BKS-em 4:1. W drugim meczu z udziałem bydgoskiej drużyny Chemik Moderator wygrał 2:1 ze Spartą Brodnica.

W niecałe dwa tygodnie po zwycięstwie BKS-u 3:2 nad Zawiszą w meczu okręgowego Pucharu Polski obie drużyny wybiegły na murawę stadionu przy Gdańskiej, by zmierzyć się w ligowym spotkaniu.

Dzisiejszego wieczora dużych emocji jednak nie było. Już w 16 min. po szybkiej wymianie piłki między Radosławem Deresiewiczem i Jayem Jaskólskiego, ten drugi zaskoczył bramkarza BKS-u i Zawisza prowadził 1:0. 10 minut później Korneliusz Sochań strzałem głowa podwyższył prowadzenie gospodarzy.

W drugiej połowie Zawisza dalej przeważał, a bramką przypieczętował dominację niebiesko-czarnych Tomasz Żyliński, który mierzonym strzałem nie dał szans Kmiecikowi. W 63 min. honorowego gola dla gości zdobył Piotr Siekirka. Wynik meczu w 81 min. ustalił po dynamicznej akcji zespołu Jay Jaskólski.

W doliczonym czasie gry drugą żółtą kartkę ujrzał Korneliusz Sochań i Zawisza mecz kończył w "10".

Zawisza Bydgoszcz  - BKS Bydgoszcz 4:1 (2:0)

Bramki: Jay Jaskólski (16, 81), Korneliusz Sochań (26), Tomasz Żyliński (57) - Piotr Siekirka (62)

Zawisza: Michał Oczkowski - Zniszczoł (64' Cielasiński), Stoppel, Orlicki, Deresiewicz - Sochań, Mielcarek - Brzeziński (83' Prejs), Jaskólski, Żyliński (62' Piekuś) - Żylski.

BKS: Kmiecik - Żurowski, Siekirka, Dudzik, Piskorski (46. Makowski), Żeglarski (58. Saganowski), Włodarczyk, Kostkowski (, Dusza, Sieradzki, Papaj.

--------

W drugim meczu IV ligi z udziałem bydgoskiej drużyny Chemik Moderator pokonał Spartę Brodnica 2:1 (0:0). Bramki dla bydgoszczan zdobyli Daniel Katerla i Damian Rysiewski.