W zaległym meczu z 1. kolejki IV ligi Zawisza rozgromił dzisiaj w derbowym meczu Chemika 4:0.

Mamy dowód na to, że Zawisza po awansie do IV ligi w pierwszych meczach w wyższej klasie rozgrywkowej był onieśmielony. Po dwóch porażkach i remisie do przełamania doszło 1 września w Złotnikach Kujawskich w wygranym meczu z Piastem 5:0.

Derbowy pojedynek obie drużyny rozpoczęły ostrożnie. Chemicy optycznie lekko przeważali, ale zawiszanie czujni w obronie, rozbijali ataki przed polem karnym, a gdy ataki gospodarzy kończyły się strzałem, Stypczyński był na posterunku.

Pierwszą bramkę zawiszanie strzelili chemikom "do szatni". W 44 min. Cielasiński dośrodkował w pole karne. Strzał Ruczyńskiego Laskowski obronił, ale wobec dobitki Sochania był bezradny.

Po przerwie Zawisza zdominował wydarzenia na boisku. W 63 min. goście przeprowadzili kontrę, a na 2:0 wynik podwyższył Staszewski. Asystę zanotował Prejs, który popędził na prawym skrzydle, zagrał  w pole karne i Staszewski, który 10 minut wcześniej zmienił Ruczyńskiego, dopełnił formalności. Pięć minut później trzecią bramkę dla gości strzelił wprowadzony kilka minut wcześniej za Kozłowskiego Żyliński! Przeprowadzone przez trenera Zawiszy zmiany okazały się strzałem w "10". Potwierdzeniem tego jest gol Prejsa w 83 min. Na strzelenie bramki przez zmiennika Oczkowskiego należało poczekać 20 minut od czasu, kiedy na nie wbiegł! Przytomnie dobił do bramki Laskowskiego piłkę, która odbiła się od słupka po strzale Straszewskiego.

Trybuny zdominowane przez kibiców Zawiszy świętowały zwycięstwo ("Derby są nasze!").

Chemikom nie udało się zdobyć bramki honorowej, choć bliski tego dokonania był Marzec. Po jego strzale Stypczyńskiemu udało się dosięgnąć piłki i wybić ją na słupek.

Zawisza po zwycięstwie awansował na szóste miejsce  w tabeli. Chemik z tą samą liczbą punktów jest ósmy.

Chemik Moderator Bydgoszcz - Zawisza Bydgoszcz 0:4 (0:1)

Chemik: Laskowski – Chojnacki (36' Miłek), Czyżewski (79' Adamski), Adamenko, Włosiński – Rysiewski, Maziarz – Kot (72' Marzec), Kawałek (64' Pieczyński), Kacprzak – Michalski

Zawisza: Stypczyński – Bąk, Żurowski, Stoppel, Cielasiński – Sochań (83' Witucki), Wiśniewski – Oczkowski (62' Prejs), Kozłowski (66' Żyliński), Brzeziński, Ruczyński (53' Straszewski)