W meczu 8. kolejki III ligi Zawisza Bydgoszcz zremisował w Toruniu z Eleną 2:2.

Kujawsko-pomorskie derby na remis. Zawisza wywiózł z Torunia jeden punkt.

Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy. Bydgoszczanie przetrzymali kwadrans naporu torunian i w 15 min. skarcili Elenę. Szybka kontra została  zakończona główką Jastrzemskiego. Świetnie spisał się Kuchnicki, kierując piłkę na rzut rożny. Drugiego strzału główką po dośrodkowaniu Koziary z kornera bramkarz Elany nie dosięgnął, a bramkę zdobył Maciejewski.

Gospodarze szybko doprowadzili do remisu. Rzut karny po faulu Wituckiego w 23 min. wykorzystał poszkodowany napastnik Elany.

Druga połowa była wyrównana. W 54 min. prowadzenie objęli torunianie. Gola strzelił Kowalski. Riposta Zawiszy była błyskawiczna. Mocnym strzałem tuż zza linii pola karnego dwie minuty później popisał się Sochań.

W kolejnym ligowym meczu, w sobotę, 18 września, Zawisza podejmie o godz. 17:00 Pogoń Nowe Skalmierzyce.

Elana Toruń - Zawisza Bydgoszcz  2:2 (1:1)

• 0:1 Cyprian Maciejewski (15)
  • 1:1 Łukasz Witucki (24 - karny)
  • 2:1 Aleksander Kowalski (54)
  • 2:2 Korneliusz Sochań (56)

Elana: Kuchnicki - Pawlicki, Kowalski, Nogales, Karbowiński - Świeciński - Niemiec (67' Stawski), Szczyrba (60' Pisarek), Włodyka, Lenkiewicz - Ł. Witucki

Zawisza: Dumieński - Jastrzembski, Paliwoda, J. Witucki - Wędzelewski, Maciejewski (79' Żylski), Sochań, Mielcarek (46' Piekuś), Koziara, Oczkowski - Okuniewicz