Siatkarki Pałacu nie wygrały w rundzie zasadniczej wymaganych pięciu meczów. Utrzymanie w ORLEN Lidze może im zapewnić jeszcze dobra gra w play-off o miejsca 9-12. Nie zanosi się na to, bo w pierwszym meczu we własnej hali doznały porażki z Developres SkyRes Rzeszów.

Pierwszy set był wyrównany. Od remisu 22:22 bydgoszczanki potrafiły opanować nerwy i końcówkę rozstrzygnęły na swoją korzyść. W drugiej partii dotrzymały jednak kroku rywalkom do stanu 9:9. Potem rywalki odskoczyły na kilka punktów i przewagi nie oddały do końca seta.

Gra w trzecim secie falowała. Najpierw bydgoszczanki dominowały na parkiecie (11:6), ale rywalki ambitnie nadrabiały dystans (13:12). Gdy bydgoszczanki wyszły na prowadzenie 18:14 można było mieć nadzieję na korzystny finał. Nic z tego. Rywalki stratę odrobiły szybko i seta łatwo wygrały (25:22).

W czwartym secie działy się rzeczy, które trudno wytłumaczyć. W trakcie rozgrywki wszystko wskazywało na to, że dojdzie do tie-breaka. Trudno przecież założyć, że można przegrać seta, prowadząc 11:3, a potem zwiększając przewagę do 17:6! Bydgoszczanki udowodniły jednak, że są absolutnie nieprzewidywalne. Stanęły jak sparaliżowane i wynik się zmienił diametralnie. Powróciły do gry, gdy przegrywały 18:19! W walce o każdy punkt i później w grze na przewagi, roztrwonienie takiej przewagi nie mogło ujść płazem i przegrały kolejny set.

Rywalizacja o miejsca 9-12 toczy się do dwóch zwycięstw. Kolejny mecz odbędzie się w Rzeszowie. W drugiej parze KSZO Ostrowiec pokonał 3:1 Legionovię Legionowo.

Pałac Bydgoszcz – Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (25:23, 20:25, 22:25, 25:27)

Pałac: Pleśnierowicz, Misiuna, Ziółkowska, Kuligowska, Krzywicka, Maternia, Nowakowska (libero) oraz Fojucik, Bałdyga, Minicz, Śmieszek

Developres: Cabajewska, Hawryła, Warzocha, Śliwińska, Jagodzińska, Skiba, P. Filipowiecz (libero) oraz Borek (libero), Raczyńska, Otasević, Bonczewa, Kapturska