Łuczniczka pewnie pokonała we własnej hali Dafi Społem Kielce 3:0 (26:24, 25:21, 25:19) w meczu piątej kolejki PlusLigi.

Siatkarze Łuczniczki już dwukrotnie zaprezentowali się bydgoskim kibicom w nowym sezonie, ale schodzili dotąd z parkietu pokonani. Dzisiaj przezwyciężyli złą passę i odnieśli efektowne zwycięstwo.

Pierwszy set był niezwykle wyrównany. Tylko trzy razy którejś z drużyn udało się wyjść na  dwupunktowe prowadzenie. Najpierw Łuczniczka po bloku Jurkiewicza i serwisowym asie Ananiewa wygrywała 5:3. Potem gra toczyła się punkt za punkt, aż po serwisowym asie Łapszyńskiego i bloku Pawlińskiego to goście prowadzili różnicą dwóch punktów (16:18). Na szczęście trzecie prowadzenie różnicą dwóch punktów było autorstwa bydgoszczan - dwa ataki Filipiaka rozstrzygnęły losy seta (26:24).

W drugiej odsłonie goście postawili wszystko na jedną kartę i długo dominowali na parkiecie.  Po serii udanych zagrywek Łukasza Łapszyńskiego wyszli na prowadzenie (4:1), a bydgoszczanom udało się doprowadzić do remisu (15:15) dopiero w drugiej fazie seta.  Wtedy Łuczniczka postawiła na ofensywę i wynik zmieniał się albo po skutecznych atakach gospodarzy, albo po ich błędach. Suma tych pierwszych była większa i gospodarze seta wygrali zdecydowanie.

Trzeci set był podobny do drugiego. Walczący o pozostanie w meczu goście wyszli na prowadzenie (5:8, 9:12), ale Łuczniczka do wyrównania doprowadziła szybciej (13:13) i wtedy opór gości osłabł. Gdy po atakach Batagima (3x), blokach Szlachty (2x) Łuczniczka zdobyła pięciopunktowe prowadzenie (18:13), które pewnie utrzymała do końca spotkania.

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Bartosz Filipiak.

Łuczniczka Bydgoszcz - Dafi Społem Kielce 3:0 (26:24, 25:21, 25:19)

Łuczniczka: Ananiew, Goas, Jurkiewicz, Szalacha, Batagim, Filipiak, A. Kowalski (libero) oraz Gryc, Bobrowski.

Dafi Społem: Stępień, Wachnik, Nalobin, Morozow, Pawliński, Łapszyński, Czunkiewicz (libero) oraz Schamlewski.