Rewelacyjny start w rozgrywkach PlusLigi notują siatkarze Chemika. W drugim ligowym meczu pokonali 3:1 Cuprum Lubin.

Siatkarze Chemika nie schodzą ze zwycięskiej ścieżki. Po sensacyjnym zwycięstwie z Bełchatowem, dzisiaj pokonali w Lubinie Cuprum. W dwóch pierwszych setach przewaga Chemika nie podlegała dyskusji. Mecz był tak jednostronny, że w pierwszym secie był remis przy wyniku 1:1, a w drugim przy wyniku 2:2. W obu odsłonach bydgoszczanie następnie zdobywali kilkupunktowe prowadzenie i kontrolowali przewagę do zdobycia 25. punktu.

W trzeciej odsłonie bydgoszczan dopadła zadyszka. Oddali pod rząd 6 punktów, by za chwilę przegrywać 1:9. Przewaga gospodarzy już się nie powiększyła, ale set należał do nich. Czwarty set to już była wyrównana walka, a prowadzenie w nim zmieniało się kilkakrotnie. W jego końcówce bardziej skuteczni goście odskoczyli na 24:21 i nie dali sobie odebrać zwycięstwa za trzy punkty. Statuetkę MVP odebrał Michał Szalacha.

Już za dwa dni, w piątek, Chemik zmierzy się w Kędzierzynie-Koźlu z wicemistrzem Polski, ZAKSĄ.

Cuprum Lubin – Chemik Bydgoszcz 1:3 (19:25, 23:25, 25:16, 22:25)

Cuprum: Toobal 1, Grobelny 21, Smoliński 9, Ziobrowski 9, Yanagida 6, Marcyniak 8 oraz Gruszczyński, Boruch, Gorzkiewicz 2, Patucha, Wachnik 6, Zawalski.

Chemik: Margarido, Lipiński 9, Szalacha 12, Filipiak 20, Kovačević 15, Morozau 3 oraz Kowalski, Bobrowski, Gryc 5, Siwicki 1, Akala, Lesiuk 1, Sieńko 1, Witek.