Start i meta największej w tym roku imprezy dla entuzjastów coraz bardziej popularnego biegania zlokalizowane były na stadionie Zawiszy. Od godzin rannych do popołudniowych trasę od stadionu Zawiszy, wiodącą ulicami Gdańską, Kamienną, Wyszyńskiego, Armii Krajowej, Zamczysko, Gdańską i z powrotem na bieżnię stadionu Zawiszy opanowali entuzjaści biegania.

Bieg na 10 km wygrał Paweł Ochal z czasem 30 min. 59 sek. Wśród kobiet zwyciężyła Agata Woźniakowska (42:22). Półmaraton mężczyzn wygrał Kamil Nartowski w czasie 1 godz. 13 min. i 10 sek. Wśród kobiet najszybsza Marta Szenk (1:24:55).

W zawodach udział wzięło około 2500 biegaczy. Dla większości z nich sam udział w imprezie i ukończenie biegu było sukcesem. Gdy wiązało się to z poprawieniem rekordu życiowego wielu ten fakt fetowało jak zwycięstwo!

Więcej zdjęć: TUTAJ