W meczu 20. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz wygrał z Eneą PTPS-em Piła 3:0. MVP: Magdalena Mazurek (Bank Pocztowy Pałac).

W pierwszym meczu w Pile Pałac pokonał Eneę 3:0. W Bydgoszczy Pałacanki pokonały rywalki zza miedzy w imponującym stylu. Pilanki w trzech rozegranych setach nie uzyskały nawet połowy zdobytych przez bydgoszczanki punktów.

Pierwszy set zakończył się pogromem. Pilanki zdobyły zaledwie 8 punktów. Monika Fedusio i Ewelina Żurowska były nie do zatrzymania i po 18 minutach gry drużyny zmieniły strony na parkiecie. W drugim secie pilanki dotrzymały kroku gospodyniom do remisu 6:6. Wtedy bydgoszczanki wzmocniły zagrywkę i po chwili prowadziły różnicą 6 punktów (17:11). Partia skończyła się po 21 minutach.

W trzeciej odsłonie pilanki utrzymywały tempo Pałacu do 9:9. Znakomite rozgrywanie piłek przez Magdalenę Mazurek i popisy w ataku skrzydłowych Pałacu szybko pozwoliły odskoczyć gospodyniom na 14:9 i mecz po godzinie gry gospodynie mecz wygrały lekko i swobodnie.

Już w środę, 26 lutego, Pałac rozegra kolejny ligowy mecz. Zmierzy się na wyjeździe z 4. zespołem tabeli, Legionovią Legionowo.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - Enea PTPS Piła 3:0 (25:8, 25:17, 25:12)

Bank Pocztowy Pałac: Balmas, Ziółkowska, Stencel, Mazurek, Żurowska, Fedusio, Jagła, (libero) oraz Reszelewska (libero), Różyńska

Enea PTPS: Gawlak, Słonecka, Ponikowska, Urban, Kucharska, Baran, Saad (libero) oraz Pawłowska (libero), Szubert, Kazała