Siatkarki Pałacu w meczu 12. kolejki fazy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet zrewanżowały się Budowlanym Łódź za porażkę na inaugurację ligi w Bydgoszczy. Dzisiaj w Łodzi pokonały aktualne wicemistrzynie Polski 3:0!

Inauguracyjny mecz rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet rozegrany miesiąc temu w Bydgoszczy między Pałacem a Budowlanymi Łódź dostarczył wielkich emocji. Aktualne wicemistrzynie Polski ostatecznie pokonały Pałacanki po dramatycznym tie-breaku, który wygrały 21:19.

Rewanż w Łodzi rozegrany został dzisiaj awansem ze względu na udział reprezentacji Polski w styczniowym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Rozstrzygniecie meczu należy uznać jako niespodziankę, gdyż wicemistrzynie Polski próbowały powstrzymać rozgrywające znakomite spotkanie bydgoszczanki, lecz czyniły to bez powodzenia. Pałac sprawił niespodziankę, pokonując rywalki w trzech setach.

Mecz rozpoczął się od skutecznych ataków przyjezdnych, które uzyskały kilkupunktową przewagę  (8:13). Gospodynie w końcówce doprowadziły do remisu (23:23), ale ostatnie piłki seta należały do bydgoszczanek. Zwycięski punkt zdobyła niezawodna w niedzielę Monika Fedusio (23:25).

W drugiej partii najpierw  trwała walka punkt za punkt (10:10). Potem najpierw przewagę uzyskały Pałacanki (11:15). Siatkarki Grot Budowlanych Łódź nie dawały za wygraną i najpierw doprowadziły do remisu (19:19), a potem uzyskały przewagę (23:21). Końcówka bydgoszczanek była ponownie skuteczna. Pałacanki obroniły trzy piłki setowe, a po przejęciu inicjatywy za sprawą najlepszej zawodniczki meczu, Moniki Fedusio, uzyskały dwusetowe prowadzenie.

W trzecim secie wicemistrzynie Polski stawiały opór do remisu 7:7. Potem Pałac zdominował rywalki i seta wygrał z dużą przewagą.

Grot Budowlani Łódź - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 0:3 (23:25, 25:27, 16:25)

Grot Budowlani: Nowicka, Śmieszek, Leys, Twardowska, Kraiduba, Pencova, Stenzel (libero) oraz Bączyńska, Lewandowska, Bałdyga

Pałac Bydgoszcz: Ziółkowska, Fedusio,  Stencel, Mazurek, Vancurova, Żurowska, Jagła (libero)