W decydującym półfinałowym meczu I ligi koszykarze Enei Astorii  pokonali Rawlplug Sokoła Łańcut 89:66 i awansowali do finału. Zmierzą się w nim z FutureNet Śląskiem Wrocław.

Stało się! Astoria awansowała do finału I ligi. Mecz zapowiadał się arcyciekawie. Remis po czterech spotkaniach zapowiadał wielkie emocje w decydującej rozgrywce. Tych niestety nie było. Przez trzy kwarty na boisku rządziła jedna ekipa: gospodarzy! Bydgoszczanie przez pół godziny grali rewelacyjnie i przed ostatnią kwartą prowadzili różnicą 30 punktów! Goście zawiedli, zwłaszcza w celności rzutów zza linii (11-16 Astorii do 5-22 Sokoła).

W ostatnich 10 minutach Astoria mecz dograła i chyba myślą bydgoszczanie byli już we Wrocławie, gdzie stoczą pierwszy bój z Futurenet Śląskiem o awans do ekstraklasy. Losy awansu w drugim półfinale ważyły się do ostatniej sekundy meczu. Ostatecznie Śląsk pokonał Czarnych Słupsk różnicą jednego punktu (82:81).

Enea Astoria Bydgoszcz - Rawlplug Sokół Łańcut 89:66 (24:14, 29:15, 22:16, 14:21)

Enea Astoria: Kukiełka 16, Nowakowski 16, Frąckiewicz 10, Dłuski 7, Śpica 7 oraz Aleksandrowicz 10, Pochocki 10, Szyttenholm 7, Grod 5, Fatz 1, Kondraciuk 0

Rawlplug Sokół: Małgorzaciak 19, Zywert 7, Sewioł 6, Klima 5, Królikowski 4 oraz Karolak 12, Szymański 6, Pruefer 6, Inglot 0