W meczu 11. kolejki I ligi koszykarze Astorii pokonali w Artego Arenie Polfarmex Kutno 88:69.

Mecz do połowy trzeciej kwarty toczył się po dyktando koszykarzy Astorii. Szybko osiągnęli ponaddziesieciopunktową przewagę, ale po rzucie byłego zawodnika Astorii Obarka na 5 minut przed zakończeniem III kwarty, kutnianie zerwali się do odrabiania strat. Częściowo im się to udało, bo prowadzenie Astorii przed ostatnią kwartą stopniało do 6 punktów.

W ostatnich 10 minutach gry bydgoszczanie potwierdzili jednak, że meczowa zadyszka była krótka i trwała 5 minut. W pierwszych 4 minutach IV kwarty rozbili defensywę gości i powiększyli przewagę do 81:60. Potem już wystarczyło dograć mecz do końca.

1 grudnia Astoria zmierzy się w Pruszkowie z Elektrobudem-Investmentem.

Enea Astoria Bydgoszcz – Polfarmex Kutno 88:69 (26:15, 24:18, 14:25, 24:11)

Enea Astoria: Śpica 16, Frąckiewicz 12, Grod 11, Dłuski 10, Nowakowski 6 oraz Kukiełka 16,  Aleksandrowicz 12, Kondraciuk 3, Syttenholm 2.

Polfarmex: Pawlak 18, Majewski 13, Nowicki 10, Marek 9, Sobczak 3 oraz Obarek 7, Wieczorek 5, Czyżnielewski 4, Matyszkiewicz 0.