W meczu 8. kolejki I ligi koszykarze Astorii przegrali w Lesznie z Jamalexem Polonią 58:72.

Enea Astoria wyraźnie uległa w wyjazdowym meczu trzeciej drużynie w tabeli I ligi. Gospodarze w I pierwszej połowie wypracowali kilkunastopunktową przewagę, którą obronili po przerwie.

W niedzielę, 11 listopada, Astoria podejmie o godz. 17 w Artego Arenie WKK Wrocław. Będzie to bardzo ważny mecz dla obu drużyn. Wrocławianie zajmują aktualnie 4. miejsce w tabeli (14 pkt.), a bydgoszczanie piąte (13 pkt.)

Jamalex Polonia 1912 Leszno - Enea Astoria Bydgoszcz 72:58 (21:15, 19:10, 12:13, 20:20)

Jamalex Polonia: Chanas 19, Kaczmarzyk 15, Stanferd Sanny 11, Stawiak 8, Milczyński 6, Mroczek-Truskowski 5, Trubacz 5, Marc-Oscar Sanny 3, Kutta 0.

Enea Astoria: Aleksandrowicz 11, Dłuski 9, Kondraciuk 8, Śpica 8, Grod 6, Kukiełka 6, Nowakowski 6, Szyttenholm 4, Frąckiewicz 0.