W meczu zaległym 19. kolejki Energa Basket Ligi Enea Astoria Bydgoszcz pokonała Legię Warszawa 85:75.

Mecz rozpoczął się od falstartu gospodarzy. Zaczęli nie w swoim stylu. Na ofensywnie grającą Astorię musieliśmy poczekać do drugiej kwarty. Mecz rozpoczął się od prowadzenia gości 10:2. Riposta gospodarzy była w wykonaniu Nizioła, Dambrauskasa i Boguckiego natychmiastowa, a na dodatek po trójce Gabricia prowadzenie zmieniło się (13:12). Przez dwie kolejne minuty pierwszej odsłony meczu drużyny dopisały do wyniku zaledwie po punkcie.

W drugiej kwarcie gra Astorii zaskoczyła. Trójkami popisali się Dambrauskas, Aleksandrowicz i dwukrotnie Gabrić i to głównie za ich sprawą gospodarze schodzili na przerwę, prowadząc różnicą 11 punktów. W trzeciej kwarcie zespół trenera Artura Gronka utrzymywał dobre tempo gry i jego przewaga nad Legią wzrosła do 21 punktów.

W ostatniej odsłonie meczu Legia rzuciła się do odrabiania strat, co przyniosło jej połowicze powodzenie. Warszawianie odrobili 11 punktów, ale mecz przegrali. W drużynie Astorii swoje duże możliwości ujawnił Bogucki, zdobywając 20 punktów i zaliczając 10 zbiórek!

Kolejny ligowy mecz Astoria rozegra już w najbliższy piątek (15 stycznia). Zmierzy się w Arenie Bydgoszcz z przedostatnim w tabeli HydroTruckiem Radom. Zwycięstwo powinno dać, zajmującej 9. miejsc w tabeli Astorii, awans do "ósemki".

Enea Astoria Bydgoszcz - Legia Warszawa 85:75 (14:13, 31:21, 26:16, 14:25)

Enea Astoria: Bogucki 20, Sanders 12, Nizioł 9, Dambrauskas 8, Chyliński 5 oraz Gabrić 25, Aleksandrowicz 3, Waterman 3, Krasuski 0

Legia: Morris 22, Karolak 9, Kulka 0, Watson 8, Medford Jr 3 oraz Neal 14, Wyka 4, Kamiński, 4, Linowski 2