Koszykarze Enei Astorii pokonali wicelidera tabeli I ligi Jamalex Polonię 1912 Leszno 89:79 i awans do play-offu jest już coraz bliżej.

Tylu emocji dawno nie przeżyli kibice bydgoskiej Astorii, co w dzisiejszym meczu z Jamalexem. Bydgoscy koszykarze walczą o awans do pierwszej ósemki ligi i stawką każdego meczu do zakończenia rundy zasadniczej (przed Astorią jeszcze 4 spotkania) jest "być albo nie być" w play-offie. Z dzisiejszej rywalizacji z wiceliderem tabeli Jamalexem Polonią 1912 Leszno bydgoszczanie wyszli zwycięsko.

Pierwsze 10 minut meczu w Artego Arenie należało do gości, ale w drugiej kwarcie bydgoszczanie odrobili straty i do przerwy był remis. Na ostatnie 10 minut drużyny weszły przy prowadzeniu gości jednym punktem. Sygnał do frontalnego ataku dał Bierwagen. Jego dwa celne rzuty zza linii 6,75 metrów dały Astorii prowadzenie (67:62), którego gospodarze nie oddali do końca meczu.

Finisz rundy zasadniczej I ligi przyniesie nie lada emocje. W czterech zbliżających się meczach Astoria zmierzy się z zespołami z pierwszej ósemki tabeli, z którymi walczy o play-off. Już w środę, 21 marca, zagra w Pruszkowie z Elektrobudem-Investment.

Enea Astoria Bydgoszcz - Jamalex Polonia 1912 Leszno 89:79 (17:24, 23:16, 21:22, 28:17)

Enea Astoria: Mateusz Fatz 20, Paweł Śpica 15, Patryk Gospodarek 15, Łukasz Frąckiewicz 10, Adrian Barszczyk 2 oraz Michał Aleksandrowicz 11, Mateusz Bierwagen 10, Dorian Szyttenholm 6, Bogdan Kornijec 0, Jakub Kondraciuk 0

Jamalex Polonia 1912: Jakub Kobel 21, Kamil Chanas 18, Adam Kaczmarzyk 12, Przemysław Wrona 4, Stanferd Sanny 3 oraz Nikodem Sirijatowicz 11, Maciej Rostalski 6, Szymon Milczyński 2, Radosław Trubacz 2