W meczu 10. kolejki Energa Basket Ligi Enea Astoria Bydgoszcz przegrała we Włocławku z Anwilem 71:90.

Astoria po katastrofalnej pierwszej kwarcie (23:9 dla gospodarzy) i przegranej pierwszej połowie w drugiej odrobiła ponad połowę 21-punktowej straty, zbliżając się na 10 punktów. Bydgoszczanie poprawili skuteczność. Nizioł i Sanders próbowali udanymi akcjami poderwać zespół do walki, ale dobra obrona Anwilu nie pozwoliła bydgoszczanom na rozwinięcie skrzydeł.

Na poprawienie bilansu gier bydgoszczanie będą mieć już szansę w niedzielę, 8 listopada. Zmierzą się we własnej hali z Polpharmą Starogard Gdański.

Anwil Włocławek - Enea Astoria Bydgoszcz 90:71 (23:9, 28:21, 12:19, 27:22)

Anwil: Clarke 16, Radić 14, Moore 10, Green 7, Sulima 2 oraz Booker 16, Lichodiej 15, Mielczarek 7, Bogucki 3, Pluta 0, Tomaszewski 0

Enea Astoria: Nizioł 16, Sanders 13, Gabrić 13, Frąckiewicz 6, Krasuski 0 oraz Chyliński 14, Nowakowski 4, Loncar 3, Aleksandrowicz 2