W meczu 12. kolejki Energa Basket Ligi Enea Astoria przegrała w Sopocie z Treflem 78:87.

Enea Astoria przez trzy kwarty prowadziła wyrównany bój z faworyzowanym Treflem. Bydgoszczanie w mecz weszli bardzo dobrze. Wymianę ciosów w pierwszej kwarcie zakończyli 4-punktowym prowadzeniem. Później było jednak już gorzej. W czwartej kwarcie Astorii zabrakło atutów. Pierwsze punkty w rozstrzygających o wyniku meczu 10 minutach gry, bydgoszczanie zdobyli po upływie 5 minut. Gospodarze prowadzili już wtedy różnicą 9 punktów (69:60). Choć na dwie minuty przed końcem Astoria zniwelowała przewagę Trefla do 3 punktów (77:74), w końcówce sopocianie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Nana Foulland z 20 punktami i 14 zbiórkami. Mateusz Zębski zanotował dla gości 19 punktów, 9 zbiórek i 3 asysty.

Za tydzień, 21 grudnia, w Artego Arenie Enea Astoria o godz. 15 rozpocznie kolejny ligowy mecz z GTK Gliwice.

Trefl Sopot - Enea Astoria Bydgoszcz 87:78 (22:26, 21:15, 21:19, 23:18)

Trefl: Foulland 20, Roberson 15, Medlock 14, M. Kolenda 13, Leończyk 10, Ayers 9, Ł. Kolenda 6, Kolwaneko 0, Kurpicz 0.

Enea Astoria: Zębski 19, Clyburn 16, Kemp 10, Walton 9, Chyliński 8, Marcin Nowakowski 7, Frąckiewicz 5, Michał Nowakowski 2, Szyttenholm 2, Aleksandrowicz 0, Krasuski 0.