Koszykarze Astorii wygrali dwa mecze we Wrocławiu w finale I ligi. W sobotę pokonali Futurenet Śląsk 97:79, a dzisiaj jednym punktem - 86:85. Bydgoszczanom do awansu do ekstraklasy brakuje jednego zwycięstwa. Kolejny mecz w Artego Arenie 19 maja.

Po horrorze w drugim meczu o awans do koszykarskiej ekstraklasy Enea Astoria pokonała we Wrocławiu Futurenet Śląsk 86:85. Do przerwy był remis 44:44. Po trzeciej kwarcie Astoria wyszła na prowadzenie 63:61. Po czterech minutach ostatniej odsłony meczu to Śląsk prowadził różnicą 4 punktów (73:69). Po upływie kolejnych czterech minut bydgoszczanie "odwrócili" rezultat i odskoczyli aż na 6 punktów (77:83). Na 26 sekund przed końcową syreną był remis 85:85. Wrocławianie do końca spotkania nie zagrozili bydgoskiemu żadnym rzutem, a Dłuski raz celnie trafił z rzutu wolnego i Astoria wygrała drugi finałowy mecz!

Po łatwo wygranym pierwszym meczu, w drugim zawodziła skuteczność Astorii w rzutach zza łuku. Na 16 rzutów za 3 pkt. celne były zaledwie 2 (12%) przy skuteczności wrocławian 14-39 (35%). Lepiej wypadli bydgoszczanie w statystykach rzutów za 2 pkt. (Śląsk 13-25, 52% przy 32-51, 62% Astorii).

Za tydzień, w niedzielę, 19 maja o godz. 17 trzeci mecz. Zwycięstwo w nim Astorii oznaczać będzie awans do ekstraklasy!

Futurenet Śląsk Wrocław - Enea Astoria Bydgoszcz 85:86 (19:22, 25:22, 19:21, 22:21)

Futurenet Śląsk: Dziewa 15, Jakóbczyk 13, Jarmakowicz 10, Żeleźniak 6, Kulon 0 oraz  Musiał 32, Skibniewski 7, Tomczak 2, Bożenko 0, Michałek 0

Enea Astoria: Frąckiewicz 20, Nowakowski 17, Dłuski 13, Śpica 12, Kukiełka 11 oraz Aleksandrowicz 8, Pochocki 3, Grod 2, Szyttenholm 0

W meczu sobotnim emocje były w pierwszej połowie. W trzeciej kwarcie Astoria złamała opór gospodarzy i mecz wygrała pewnie - 97:79.

Futurenet Śląsk: Dziewa 18, Kulon 15, Musiał 12, Jakóbczyk 11, Jarmakowicz 10, Skibniewski 5, Tomczak 4, Żeleźniak 3, Michałek 1.

Enea Astoria: Dłuski 15, Nowakowski 15, Pochocki 15, Frąckiewicz 14, Aleksandrowicz 13, Kukiełka 12, Śpica 9, Grod 2, Szyttenholm 2.

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 2-0 dla Enei Astorii