W meczu 3. kolejki rundy zasadniczej Polskiej Ligi Koszykówki Enea Astoria wygrała w Warszawie z Legią 71:69.

Koszykarze Astorii mecz w Warszawie zaczęli znakomicie. Po pierwszej połowie prowadziła 38:24. Trzecia kwarta gospodarze zaczęli sukcesywnie odrabiać straty i zniwelowali przewagę bydgoszczan do 8 punktów. W połowie ostatniej kwarty Legia wyszła na prowadzenie (58:57) i mecz do końcowej syreny był zacięty, a prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie.

Bohaterem meczu został Marcin Nowakowski, który na 10 sekund przed końcową syreną zdobył decydujące o zwycięstwie czarno-czerwonych dwa punkty.

Kolejny ligowy mecz Astoria zagra w Łuczniczce z Anwilem Włocławek w niedzielę, 20 października, o godz. 12:30.

Enea Astoria Bydgoszcz - Legia Warszawa 69:71 (10:19, 14:19, 18:12, 27:12)

Legia: Kowalczyk 20, Belemene 13, Finke 13, Matczak 8, Pinder 2 oraz Linowski  6, Brandon 5, Nowerski 2,  Kiwilsza 0, Sączewski 0.

Enea Astoria: Kemp 17, Clyburn 16, Zębski 10, Walton 8, Michał Nowakowski 7 oraz Marcin Nowakowski 5, Aleksandrowicz  4, Frąckiewicz 4, Szyttenholm 0, Krasuski 0.