W meczu 5. kolejki I ligi koszykarze Enea Astoria Bydgoszcz pokonali w Kołobrzegu Kotwicę 77:73.

Astoria wysoko wygrała trzecią kwartę w meczu z Kotwicą w Kołobrzegu 23:7 i te dobrze zagrane  przez bydgoszczan 10 minut spotkania przesądziło o ich zwycięstwie.

Po zwycięstwie Astoria awansowała na 5. miejsce w tabeli, mając bilans 3-2.

Za tydzień w sobotę o godz. 17:00 Enea Astoria zagra z Pogonią Prudnik, która po 5 kolejkach 2 mecze wygrała, a trzy przegrała, w tym dwa na wyjeździe.

Energa Kotwica Kołobrzeg – Enea Astoria Bydgoszcz 73:77 (19:15, 21:21, 7:23, 26:18)

Energa Kotwica: Zalewski 17, Stanios 13, Janiak 6, Grujić 5, Wrona 4 oraz Ryżek 11, Bodych 9, Przyborowski 6, Lasota 2, Dobriański 0.

Enea Astoria: Frąckiewicz 13, Nowakowski 11, Grod 7, Śpica 7, Szyttenholm 6 oraz Kukiełka 13, Aleksandrowicz 7, Dłuski 5, Kondraciuk 5, Fatz 3.