Enea Astoria gra coraz lepiej. Pokonanie w Prudniku drużyny, która zajmowała przed meczem piąte miejsce w tabeli świadczy o tym, że bydgoszczanie, którzy zajmowali miejsce ostatnie, spisywali się dotąd zdecydowanie poniżej możliwości.

Mecz w Prudniku był bardzo wyrównany. Dopiero tuż przed przerwą gospodarze uzyskali 8-punktową przewagę. Astoria wyrównała stan meczu na pół minuty przed końcem spotkania (69:69).

W dogrywce zaimponowali skutecznością. Na 17 punktów gości, gospodarze odpowiedzieli tylko 11. Dzięki zwycięstwu Enea Astoria opuściła ostatnie miejsce w tabeli. Jest teraz 15. Do końca rundy zasadniczej zostało jeszcze do rozegrania 7 meczy.

Meritumkredyt Pogoń Prudnik – Enea Astoria Bydgoszcz 80:86 (15:11, 27:23, 18:19, 9:16, d. 11:17)

Meritumkredyt Pogoń: Mroczek-Truskowski 20, Prostak 14, Nowerski 12, Nowakowski 11, Mordzak 8, Bogdanowicz 6, Morawiec 5, Bartkowiak 4, Krawiec 0, Kujon 0.

Enea Astoria: Szyttenholm 20, Gospodarek 18, Bierwagen 14, Fatz 14, Krefft 6, Paul 6, Czyżnielewski 3, Motel 3, Dąbek 2, Laydych 0.