W meczu 6. kolejki rundy zasadniczej Energa Basket Ligi Enea Astoria przegrała z HydroTruckiem Radom 80:85.

Koszykarze Astorii doznali w Radomiu pierwszej porażki w meczu wyjazdowym. Do przerwy ofensywna gra czarno-czerwonych przynosiła powodzenie bydgoskiej drużynie. W końcówce trzeciej kwarty dwójka radomian Piechowicz i Obie Trotter poderwali gospodarzy do zwycięskiej gry. Najpierw "trójka" Piechowicza dała remis gospodarzom (55:55), a potem Trotter i rozgrywający Hydrotrucku na przemian podwyższali wynik gospodarzy aż do prowadzenia 65:59.

W ostatnich 10 minutach bydgoszczanie gonili wynik. Po rzucie zza linii Michała Lewandowskiego na 47 sek. przed końcem spotkania zbliżyli się na cztery punkty (82:78), ale późniejsza gra na taktyczne faule nie dała rezultatu.

W kolejnym ligowym meczu, 9 listopada,  Enea Astoria zmierzy się w Artego Arenie z MKS-em Dąbrowa Górnicza.

HydroTruck Radom - Enea Astoria Bydgoszcz 85-80 (19-17, 19-25, 27-17, 20-21)

HydroTruck: Trotter 26 (6x3), Camphor 17, Lindborn 9, Mielczarek 3, Uwadiae-Odigie 2 oraz Piechowicz 13, Zegzuła 8, Bogucki 7, Wall 0

Enea Astoria: Michał Nowakowski 20 (4x3), Clyburn 14, Zębski 10, Kemp 9, Walton 6 oraz Frąckiewicz 7, Aleksandrowicz 6, Kasuski 3, Marcin Lewandowski 3, Szyttenholm 2