Koszykarze Enei Astorii przegrali w Pruszkowie w meczu I ligi z Elektrobudem-Investment 69:85.

Astoria przegrała pierwszy ważny mecz w kontekście walki o play-off. W spotkaniu w Pruszkowie z Elektrobudem-Investment bydgoszczanie dotrzymali kroku gospodarzom do początku IV kwarty. Na 9 minut przed końcem meczu przegrywali zaledwie różnicą dwóch punktów. Końcówka meczu należała jednak do rywali.

Astoria po przegranej spadła na 9. miejsce w tabeli, ale walka o awans do play-off toczy się dalej, Zostały trzy mecze do końca rundy zasadniczej i już w sobotę, 24 marca, bydgoszczanie podejmą w Artego Arenie trzeci zespół w tabeli R8 Basket AZS Politechnikę Kraków.

Elektrobud-Investment ZB Pruszków - Enea Astoria Bydgoszcz 85:69 (19:14, 22:22, 21:20, 23:13)

Elektrobud-Investment ZB: Cechniak 25, Stopierzyński 12, Cetnar 9, Kordalski 7, Paszkiewicz 0 oraz Ornoch 11, Jarmakowicz 10, Madziar 6, Hałas 3, Stopierzyński 2

Enea Astoria: Śpica 13, Frąckiewicz 8, Gospodarek 5, Fatz 4, Barszczyk 2 oraz Bierwagen 16, Aleksandrowicz 12, Szyttenholm 9, Kondraciuk 0, Kornijec 0