Pierwsza połowa derbowego pojedynku Astoria – Noteć była wyrównana, ale to bydgoszczanie zeszli na przerwę, prowadząc dwoma punktami (37:35). Trzecia kwarta należała jednak do gości i w ostatnich 10 minutach bydgoszczanie musieli gonić wynik.

Gdy na 39 sek. przed końcem meczu, po rzucie Gospodarka za 2 pkt., Astoria zbliżyła się do Noteci na jeden punkt (62:63), odżyły na trybunach nadzieje na korzystny wynik. Niestety, bydgoszczanie nie wykorzystali szansy, a rezultat do końcowej syreny nie zmienił się.

Pierwszy mecz pod firmą “Enea Astoria” bydgoszczanie przegrali. Kolejny mecz rozegrają również w Artego Arenie, 28 stycznia o godz. 19 z SKK Siedlce.

Enea Astoria Bydgoszcz – KSK Noteć Inowrocław 62:63 (17:19, 20:16, 8:19, 17:9)

Enea Astoria: Czyżnielewski 11, Fatz 10, Motel 10, Bierwagen 8, Gospodarek 6, Paul 5, Dąbek 4, Krefft 4, Szyttenholm 4.

Noteć: Grod 22, Pochocki 22, Adamczewski 10, Lisewski 6, Wierzbicki 3, Jaśtak 0, Kucharski 0, Maciejewski 0, Sroczyński 0, Szczepanik 0.