W meczu 29. kolejki I ligi Enea Astoria Bydgoszcz pokonała GKS Tychy 99:75.

Koszykarze Enei Astorii są coraz bliżej awansu do pierwszej "ósemki" w tabeli I ligi. Mecz z zajmującym 6. lokatę GKS-em Tychy potwierdził aspiracje Astorii.

W spotkaniu z Tychami bydgoszczanie wystąpili bez kontuzjowanych Bartosza Pochockiego,Mikołaja Groda oraz Michała Aleksandrowicza. Do przerwy mecz był wyrównany, przy niewielkiej przewadze gości (34:39). W trzeciej kwarcie bydgoszczanie rozegrali się, a strzelecki show zaprezentował Mateusz Fatz. Zdobył w 10 minutach 16 punktów, a Astoria kwartę wygrała różnicą 20 punktów! Wysokie zwycięstwo zbliżyło bydgoszczan do pierwszej ósemki I ligi (awansowali na 9. miejsce).

Już w najbliższą sobotę bydgoszczanie podejmą wicelidera tabeli, Jamalex Polonię 1912 Leszno.

Enea Astoria Bydgoszcz - GKS Tychy 99:75 (15:20, 19:19, 35:15, 30:21)

Enea Astoria: Patryk Gospodarek 16, Paweł Śpica 12, Łukasz Frąckiewicz 3, Bogdan Kornijec 2, Mateusz Bierwagen 2 oraz Mateusz Fatz 26, Adrian Barszczyk 14, Jakub Kondraciuk 12, Dorian Szyttenholm 7, Kacper Przybylski 5

GKS Tychy: Dawid Słupiński 18, Michał Jankowski 14, Marcin Kowalewski 7, Damian Szymczak 7, Norbert Kulon 1 oraz Tomasz Deja 13, Filip Małgorzaciak 9, Kacper Majka 4, Bassey Usendiah 2, Jakub Zawadzki 0, Jakub Fenrych 0