W meczu 21. kolejki Energa Basket Ligi Enea Astoria Bydgoszcz pokonała w Arenie Bydgoszcz HydroTruck Radom 80:66.

Po wyrównanej pierwszej kwarcie Astoria w kolejnych 10 minutach rozbiła rywali. Szybko rozwijającym ataki bydgoszczanom wychodziło wszystko (trzy rzuty za trzy Michała Aleksandrowicza), a goście sparaliżowani stanęli. Wygrana 22-punktową różnicą kwarta ustawiła mecz.

Po zmianie stron goście częściowo odrobili straty, ale wygrana w meczu była poza ich zasięgiem.

Astoria po wygranej wspięła się na 11. miejsce (ma jeden mecz zaległy) i na pewno walczyć bedzie o awans do play-W kolejnym ligowym meczu Astoria zmierzy się 8 marca na wyjeździe z MKS-em Dąbrowa Górnicza.

Enea Astoria Bydgoszcz - HydroTruck Radom 80:66 (24:23, 30:8, 12:22, 14:13)

Enea Astoria: Chyliński 14, Walton 14, Frąckiewicz 13, Clyburn 10, Aleksandrowicz 8, Zębski 7 (11 zb.), Sina 5, Kemp 4, Michał Nowakowski 3, Marcin Nowakowski 2, Szyttenholm 0.

HydroTruck: Camphor 22 (4x3), Bogucki 16, Lindbom 11 (10 zb.), Trotter 8, Piechowicz 7, Wątroba 2, Lewandowski 0, Mielczarek 0, Wall o, Zegzuła 0.