Koszykarze Astorii wysoko pokonali sąsiadującą z nimi w tabeli Pogoń Prudnik 101:69.

Mecz rozstrzygnął się w pierwszej połowie. Bydgoszczanie grali w niej na 100% i... zdobyli dokładnie dwa razy więcej punktów. Uważna gra w obronie i skuteczność w ataku zdecydowały o dużej przewadze gospodarzy.

W drugiej połowie  trener Astorii Konrad Kaźmierczyk mógł sprawdzić zmienników pierwszej "piątki". Wyróżnił się Kacper Przybylski, który rzucił 6 punktów.

Zwycięstwo dało awans Astorii na 7. miejsce w tabeli I ligi. Kolejny mecz bydgoszczanie rozegrają już w środę, 8 listopada, z Kotwicą w Kołobrzegu.

Enea Astoria Bydgoszcz - Pogoń Prudnik 101:69 (22:11, 28:14, 27:20, 24:24)

Enea Astoria: Frąckiewicz 23, Pochocki 17, Grod 15, Bierwagen 8, Fatz 8, Gospodarek 8, Kornijec 6, Przybylski 6, Barszczyk 4, Szyttenholm 3, Śpica 3, Kondraciuk 0.

Pogoń: Filipiak 19, Zieliński 16, Prostak 10, Wielechowski 9, Czyżewski 5, Strzelecki 5, Krawiec 3, Krajniewski 2, Bogdanowicz 0, Braszka 0.