Koszykarze Enei Astorii rozegrali pierwszy mecz sparingowy. Po zaciętym boju przegrali z Legią Warszawa 78:79.

W ramach przygotowań do sezonu 2020/2021 koszykarze Astorii rozegrali pierwszy mecz sparingowy. Spotkanie z Legią bydgoska drużyna rozpoczęła w składzie: Corey Sanders, Michał Chyliński, Michał Krasuski, Tomislav Gabrić i Markus Loncar. W pierwszej kwarcie grą dyrygował Corey Sanders. Szybka gra pozwoliła na zdobywanie punktów z otwartych pozycji i po 10 minutach bydgoszczanie wygrywali różnicą 9 punktów.

W drugiej kwarcie legioniści przejęli inicjatywę i zabrali się za odrabianie strat. Trzykrotnie z dystansu trafił Dariusz Wyka, co pozwoliło gościom wyrównać.

Mecz po przerwie to walka kosz za kosz. W końcówce szczęście dopisało legionistom. Jednym punktem więcej mecz rozstrzygnęli na swoją korzyść.

Enea Astoria Bydgoszcz – Legia Warszawa 78:79 (25:16 | 18:27 | 20:21 | 15:15)

Enea Astoria: Nowakowski 22, Nizioł 13, Krasuski 9, Sanders 8, Frąckiewicz 7, Szyttenholm 6, Loncar 6, Gabrć 3, Chyliński 3, Rajewicz 1, Aleksandrowicz 0, Kopycki 0, Ulczyński 0, Sobkowiak 0

Legia: Karolak 20, Bibbins 17, Wyka 12, Kamiński 9, Kulka 8, Sadowski 6, Kuźkow 5, Linowski 2, Kołakowski 2, Konopatzki 0.