W meczu 24. kolejki I ligi koszykarze Enei Astorii Bydgoszcz pokonali w Artego Arenie Siarkę Tarnobrzeg 87:74.

Mecz z Siarką nie był dla Astorii spacerkiem. Nerwowo zrobiło się w Artego Arenie, gdy goście objęli prowadzenie 11:7. Wtedy gospodarze błyskawicznie odrobili straty i pierwszą kwartę zakończyli z 8-punktową przewagą. W drugiej kwarcie bydgoszczanie kontynuowali ofensywę i odskoczyli nawet na 19 punktów (36:17). Goście jednak nie rezygnowali i odrobili większość strat (50:44).

W trzeciej odsłonie Siarka doprowadziła nawet do remisu (52:52), ale to był ostatni groźny dla gospodarzy moment meczu. Od połowy trzeciej kwarty bydgoszczanie przejęli kontrolę nad meczem i w ostatnich 10 minutach panowali już nad wydarzeniami na boisku.

Astoria awansowała na 9. miejsce w tabeli i do 8. Siarki traci już tylko 2 punkty, mając w zapasie jeden mecz zaległy.

Enea Astoria Bydgoszcz - Siarka Tarnobrzeg 87:74 (25:17, 25:27, 19:14, 18:16)

Enea Astoria: Śpica 22, Szyttenholm 15, Frąckiewicz 12, Gospodarek 12, Pochocki 9, Bierwagen 8, Fatz 7, Barszczyk 2, Kornijec 0.

Siarka: Niedźwiedzki 18, Stanios 16, Długosz 15, Czyżnielewski 8, Rypiński 8, Gazarkiewicz 7, Pabianek 2, Sewioł 0.